Samochód używany z gwarancją

Samochód używany z gwarancją

 

Kupując samochód używany, w wielu komisach i salonach samochodowych, możemy liczyć na gwarancję dotyczące jego działania w ciągu pierwszych kilku miesięcy użytkowania. Gwarancja nie obejmuje jednak wszystkiego. Na pewno nie możemy liczyć na to, że gwarancją objęte zostaną podzespoły w samochodzie, które po prostu się zużywają. Zwykłe zużycie dotyczy na przykład: hamulców (tarcz i klocków), wycieraczek czy chociażby akumulatora. Jeśli chodzi o te części to ulegają one po prostu wyeksploatowaniu i żaden salon samochodowy ani komis nie da na nie gwarancji. Gwarancja może dotyczyć poważniejszych awarii, które występują nagle i niespodziewanie.

Kupując samochód używany z gwarancją możemy liczyć na to, że w przypadku awarii, możemy oddać samochód do nieodpłatnej naprawy. Gwarancja na samochody używane, a co za tym idzie darmowa naprawa, może dotyczyć takich części jak: silnik i jego nagłe awarie, skrzynia biegów, hamulce, ale w kontekście hydrauliki, czy na przykład chłodnica silnika. Większość usterek, które spowodowane są nagle, są właśnie objęte gwarancją. Zresztą, nawet w przypadkach nowych samochodów z salonu, nie ma gwarancji na podzespoły ulegające zwykłej eksploatacji.

Kilka miesięcy gwarancji na używany samochód to dla kupującego zapewnienie, że w przypadku nagłej awarii możemy liczyć na naprawę ze strony komisu czy salonu, w którym samochód zakupiliśmy. Pamiętajmy jednak, że używany samochód to nie auto nowe prosto z fabryki. Ma prawo czasem się popsuć, nawet jeśli się to dzieje bez żadnych objawów.